Magyarországot 1944-ben sok szövetséges bombatámadás érte, melyek során a magyar és német vadászgépek és a légvédelem több támadó gépet lelőtt. A lelőtt gépek elesett személyzetét a helyszínen temették el.
A II. világháború után a győztes hatalmak intézkedtek, hogy idegen földön elesett katonáikat közös sírba temessék. 1946 végén a Magyar Honvédelmi Minisztérium megbízottjai angol katonai vezetőkkel való tárgyalás után egy hold földet vásároltak a Budapest-közeli Solymár településtől, majd a megvásárolt területet a brit kormánynak ajándékozták. A Brit Birodalom Háborús Sírok Bizottsága (Commonwealth War Graves Commission) a katonai temető létesítésére 1947. február 18-án kapta meg az engedélyt.
A Bizottság felkutatta, exhumáltatta és a solymári katonai temetőbe szállíttatta a Magyarország területén elesett és elhantolt, a brit nemzetközösséghez tartozó katonákat. Valamennyi sír fölé síremlék került, melyen a halott neve, kora, rangja és nemzetisége van feltüntetve. Az angolok mellett kanadai, ausztrál, új-zélandi, indiai és dél-afrikai katonák nyugszanak itt, valamint lengyelek is, mert a német - lengyel háború után a lengyel légierő katonái Angliába menekültek és a háborúban brit zászló alatt harcoltak.
A sírhelyeket 1947. május 2-án szentelték be, angol katonai díszpompával rendezett ünnepség keretében, azóta évente két alkalommal helyezik el a kormány és a diplomáciai testület koszorúit a háború áldozatainak emlékére.
A temető gondozását az angol nagykövetség alkalmazásában álló kertész végzi.