A II. világháború alatt a veszprémi városi temető mellett mintegy 1500 német katonát temettek el. Sírjaikat később nagyrészt már csak egy füves terület borította.
A nyolcvanas években mindössze 180 fejfa elhelyezését engedélyezték a sírmező egy részén anélkül, hogy az egyes sírok tényleges helye meghatározásra kerülhetett volna. A német katonatemető új helyen történő megépítéséről a Magyar Vöröskereszttel és az illetékes helyi hatóságokkal folytatott több éves tárgyalás révén, 1992-ben a Német Háborús Sírokat Gondozó Népi Szövetség exhumáló szolgálata megkezdhette a teljes sírmező felkutatását, egyedi sírok után. A munkálatok során megállapítást nyert, hogy a sírok egy részére időközben ráépítkeztek és ezért már nem hozzáférhetőek. Ezek után a városi önkormányzat engedélyezte az áldozatok exhumálását.
Mégis két év telt el, míg a halottak újratemetéséhez egy megfelelő területet sikerült a Szövetség rendelkezésére bocsátani. A korábbi temetőből és más településekről származó csontmaradványok eltemetésére 1994 elejétől kerülhetett sor.
A sírkert Veszprém és Győr-Moson-Sopron megye központi német katonai temetőjeként szolgál, a 4050 háborús áldozat nyughelyéül szolgáló emlékhelyet 1995. szeptember 16-án adták át a nyilvánosságnak.